Італійську піцу запропоновано внести до списку ЮНЕСКО

pizaЯк повідомляє італійська інформагенція ANSA, в якості кандидата, що пропонується до включення в список всесвітньої культурної спадщини ООН – ЮНЕСКО, висунута італійська піца.

Пропозиція обґрунтована тим, що ця національна страва представляє Італію та італійський стиль в усьому світі. До того, кольори піци співпадають з кольорами італійського прапору.

Незвичайність події в тому, що до тепер в список ЮНЕСКО ніколи не пропонували внести будь-що, пов’язане з виробництвом харчів, або самі харчі. В зв’язку з цим очікується, що обговорення буде тривати довго і складно, тим більш, що приймати участь в ньому будуть представники більш ніж 200 країн.

Мистецтво неаполітанської піци (L’arte dei Pizzaiuoli) буде оцінено в Парижі в 2017 році. В анонсі зазначається, що піца презентує не тільки Неаполь, який вважається батьківщиною страви, але й всю Італію. На внутрішньому рівні ця пропозиція схвалена міністерствами культури, закордонних справ, освіти і економіки Італії.

Додатковим мотивом, що вплинув на таке незвичайне рішення, є бажання запобігти «крадіжці» з боку США, які нещодавно оголосили “піцу в американському стилі” національним брендом.

9910 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *