Японські вчені створили штучну міні-печінку, що здатна замінити природну

pechenЯпонські вчені повідомили, що їм вдалося успішно створити мініатюрну печінку, яка здатна функціонувати з такою ж ефективністю, як і природна печінка людини.

Група вчених Муніципального університету Йокогама на чолі з професором Хідекі Танігуті запевняє, що наука ще на один крок наблизилася до змоги застосування технології індукованих плюрипотентних стовбурових клітин (iPS) для надання медичної допомоги людям за захворюваннями печінки. Розміри такої печінки складають всього лише кілька міліметрів.

Вчені повідомляють, що їм вдалося поліпшити функцію мініатюрної печінки, використовуючи клітини кровоносних судин, також створених з iPS-клітин.

Група вчених сподівається приступити до клінічних дослідів в 2019 фінансовому році.

Індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (iPS) – не новітнє відкриття, в 2006 році вчений з Японії Сін’я Яманака вже створював їх з клітин людської шкіри. iPS можуть формувати клітини різних органів з власних клітин самого пацієнта. За це відкриття Яманака отримав Нобелівську премію. Втім, використання iPS в медицині поки гальмує занадто високий ризик виникнення ракових захворювань.

11159 Total Views 15 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *