Шляхи сучасної людини і неандертальця розійшлися 590 тис. років тому. Дослідження

neanderВчені довели, що прадавнім людям і неандертальцям, які існували паралельно і були спорідненими видами, заважала схрещуватися Y-хромосома.

Експерти і дослідники вперше провели глибокий аналіз Y-хромосоми неандертальця, що дозволило дізнатися час перебування останнього спільного предка неандертальця і ​​людини. Науковці вважають, що розбіжність між людиною сучасного типу і неандертальцем сталася близько 590 тис. років тому.

Уточнити час, коли кожний з видів пішов окремим шляхом, вдалося завдяки зміни куту зору на питання. Раніше при вивченні ДНК неандертальців вчені аналізували або ДНК, витягнуту з останків самок, або мітохондріальну ДНК – генетичний матеріал, який передається від матері дітям обох статей. При цьому ДНК, отримана з чоловічої Y-хромосоми, залишалася поза увагою. Наразі вчені секвенували ДНК, отриману з Y-хромосоми самця неандертальця, рештки якого були знайдені на території Іспанії.

Матеріал аналізували науковці зі Стенфордського університету та з Інституту еволюційної антропології в Німеччині.

Генетики також встановили, що при схрещуванні Homo sapiens і Homo neanderthalensis близько 50 тис. років тому ДНК Y-хромосоми неандертальця людям не передавалася. Поки вчені не можуть точно вказати причини цього явища, але вважають, що ці гени або «вимивалися» з людської ДНК в ході еволюції, або були несумісні з людською ДНК.

430 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *