У Польщі демонтують близько 500 пам’ятників радянської епохи

pamytnik2Глава Інституту Національної пам’яті (ІНП) Лукаш Камінський повідомляє про намір Уряду Польщі знести біля 500 пам’ятників часів радянського епохи. Це стосується об’єктів, що знаходяться в громадських місцях.

«Ми наразі перераховуємо місця, в яких ще є радянські пам’ятники. До червня ми запропонуємо акцію, яка буде стимулювати місцеві органи влади прибирати їх ще до того, як виникне відповідний закон. На мій погляд, у нас є великий шанс на успіх», – каже Камінський.

На думку ІНП, який займається розслідуванням злочинів проти народу Польщі, ці пам’ятники несуть в собі ознаки домінування комуністичної системи, а тому мають бути знищені. Дослідники вважають, що збереження матеріальних об’єктів, споруджених на знак подяки СРСР, є «роковою помилкою, що багато років служить пальним для пропаганди та провокацій» проти країни.

ІНП наголошує, що більшість з пам’ятників, що підлягають знесенню, насправді не являються спонтанним жестом подяки від поляків, вони зведені самою Червоною Армією.

В своєму виступі Камінський підкреслив, що ті пам’ятники, під якими поховані радянські солдати, зносу не підлягають, напроти, вони будуть взяті під державну охорону.

2774 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *