У Кривому Розі відбулися позачергові місцеві вибори

DskrekСьогодні, 27 березня, у Кривому Розі (Дніпропетровська область) обирали міського голову, а в Новоукраїнці (Кіровоградська область) проходили перші вибори депутатів Новоукраїнської міськради об’єднаної територіальної громади та Новоукраїнського міського голови.

На посаду мера Кривого Рогу балотувалося 15 кандидатів — п’ять представників від партій і 10 самовисуванців, зокрема чинний мер Юрій Вілкул, який на минулих виборах був висуванцем «Опозиційного блоку». У місті сформовано 293 дільничні виборчі комісії. Явка виборців перевищила 50 % , а це понад 250000 жителів Кривого Рогу, яким надано право волевиявлення.

За даними екзит-полу зі значним відривом перемагає Юрій Вілкул з результатом 70,9 %, що свідчить про вірогідну відсутність потреби у другому турі вборів. 11,3 % набрав Семен Семенченко – кандидат від Самопомочі. Третє місце посів Микола Колесник – представник УКРОПу – 6,7 %, випередивши всього на 0,9 % Світлану Сову, яка висувалася від партії Сила людей.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року у Кривому Розі відбулися місцеві вибори. Результати другого туру виборів міського голови, за якими мером був оголошений Юрій Вілкул, викликали чисельні протести громадськості та звинувачення у фальсифікаціях. Громадяни Кривого Рогу та політики вимагали перерахунку голосів, виступали проти фальсифікацій та виборювали право вільного волевиявлення. Ситуація в Кривому Розі набула резонансу по всій країні, була створена Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах Криворізького міського голови. У результаті 23 грудня 2015 року Верховна Рада України достроково припинила повноваження мера Юрія Вілкула і призначила позачергові вибори Криворізького міського голови на 27 березня 2016 року.

4070 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *