Уряд Вірменії схвалив законопроект про визнання незалежності Нагірного Карабаху

karabah2У законопроекті, який уряд Вірменії затвердив без обговорень і виступів, наголошується, що Вірменія визнає Нагірний Карабах як суб’єкт деколонізації Радянського Союзу, який завоював право на самовизначення. Ряду парламентаріїв вважає, що на сьогодні невизнана республіка є такою, що відбулася, як держава.

“Визнання незалежності невизнаної республіки допоможе припинити бойові дії в зоні конфлікту», –  вважає  Зару Постанджян, один з авторів законопроекту, член опозиційної фракції «Спадщина”. До того ж, на думку депутата, незалежний Карабах дозволить зміцнити позиції, власне, Вірменії на міжнародній арені. Раніше уряд Вірменії відхиляла подібні ініціативи парламентарів, мотивуючи це тим, що такий крок може перешкодити переговорному процесу щодо врегулювання конфлікту.

Підкреслюється, що законопроект не виключає визначення волею жителів Нагірного Карабаху іншого статусу в разі проведення референдуму.

Парламент Вірменії розгляне законопроект про визнання незалежності Нагірного Карабаху на позачерговому засіданні, яке відбудеться 10-го травня.

Тим часом, Азербайджан вважає Нагірний Карабах невід’ємною частиною своєї території, а її відторгнення за підтримки Вірменії – порушенням базових міжнародних прав і норм. У МЗС країни раніше розцінили розгляд питання про незалежність невизнаної республіки, як провокаційний крок.

UPD: прем’єр-міністр Вірменії Гоар Погосян на своєму Фейсбуці не підтвердив факта визнання. Зокрема, він пише: “Зміст законопроекту буде визначати результат переговорів між Вірменією і Нагірним Карабахом, а також  він буде ураховувати подальший розвиток подій та зовнішні фактори. На даному етапі уряд законопроект не схвалив”.

818 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *