Українська письменниця отримала в Каннах головний приз

54

Українська письменниця і режисер Марися Нікітюк вразила всіх своїм сценарієм для повнометражного фільму “Коли падають дерева”. Марися виграла приз ScripTeast Award імені Кшиштофа Кесьлевского. Ця нагорода щорічно вручається за кращий сценарій з країн Східної та Центральної Європи. В рамках цієї програми нагорода вручається вже вдесяте, але Україна прийняла в ній участь вперше.

Фахівці відзначили надзвичайно багатий кінематографічний потенціал сценарію. На їхню думку, сценаристці вдалося створити екстраординарний світ, одночасно страшний, чарівний, чуттєвий і веселий, але при цьому достовірний.

Приз має грошовий еквівалент у вигляді 10 тисяч євро, які будуть витрачені на зйомки фільму, початок яких заплановано на кінець літа. Також у фінансуванні стрічки візьме участь Держкіно України, а також Польський і Македонський кінофонди. Відомо також, що оператором фільму погодився стати відомий польський оператор Міхал Енглерт. Поки не зрозуміло, хто буде режисером фільму, можливо – це буде сама Марися. Автор сценарію визначає жанр своєї історії як “драма в стилістиці магічного реалізму”. У центрі сюжету історія 5-річної дівчинки Віти.

Слід відзначити, що Марися Нікітюк – досвідчений учасник фестивалів. Фільми за її сценаріями брали участь в престижних міжнародних фестивалях, в тому числі в Локарно, на Одеському МКФ, на “Золотому абрикосі” в Вірменії, на фестиваль короткометражного кіно в Клермон-Феррані та інших.

Письменниця є автором книги “Безодня (історії судного дня)”, надрукована “Видавництвом Анетта Антоненко”. Сьогодні до друку також готується дитяча “Книга забаванок, або Історії чарівного Тойті” (видавництво Glowberry).

877 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *