Три резонансні заяви нового Генерального прокурора

images (2)Генеральний прокурор Юрій Луценко планує відновити співпрацю з ФБР, почати заочний судовий процес по втікачу-президенту Віктору Януковичу і люструвати близько сотні прокурорів. Про це він заявив вчора в коментарі журналістам, передає ЛІГА.net.

“У мене вже є домовленість з Реанімаційним пакетом реформ про відновлення Офісу реформ в ГПУ. Також у мене є домовленість з представництвом ФБР в Україні про відновлення їх місії в Генеральній прокуратурі України з метою поліпшення методів слідства та структурних реформ в органах прокуратури”, – сказав він.

За словами Луценка, він планує заслухати своїх заступників про стан справ і терміни, коли вони можуть бути передані до суду. Від своїх заступників і обласних прокурорів Луценко має намір вимагати конкретних справ і конкретних термінів.

“Невиконання означатиме відставку”, – сказав він. Одним з перших кроків генпрокурора Луценко буде реалізація закону про люстрацію. “По ньому кілька сотень співробітників повинні бути звільнені зі своїх посад. Закон один для всіх, і прокуратура повинна почати реалізацію цього гасла з себе”, – зазначив Луценко.

Він пообіцяв провести нараду з усіма силовиками для координації діяльності оперативних та слідчих підрозділів у зв’язку “з критичним рівнем злочинності” в Україні.

Луценко підкреслив, що вже через кілька місяців має початися заочне досудове слідство і заочний судовий процес, відповідно до прийнятого сьогодні закону. “Я маю на увазі створене Януковичем організоване злочинне угруповання, за статтею 255 Кримінального кодексу, а також тих, хто зрадив батьківщину в Криму, Донецьку і Луганську, тих, хто розв’язав війну, і тих, хто ховається від відповідальності за особливо тяжкі злочини”, – додав він.

Луценко має намір також негайно оголосити конкурс на зайняття посад в генеральній інспекції України, яка повинна буде зайнятися очищенням прокуратури. Він повідомив, що хоче зустрітися з професіоналами, які були звільнені з органів прокуратури при Януковичі.

“Бачу, вони не дуже раді моєму призначенню. Вони не розуміють, як людина без юридичної освіти може бути призначена. Мені незручно, що закон був змінений саме для мого призначення. Проте, я буду ретельно працювати з фахівцями, з тими, хто пропрацював ще в нормальні часи в прокуратурі, хто відомий своєю принциповістю, за що постраждав при Януковичі, для того, щоб вони мені порадили кадрові кроки “, – пояснив Луценко.gpu

Вчора, 12 травня, Рада прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генпрокуратури. Цим документом парламент змінив вимоги до кандидата на посаду глави ГПУ і врегулював питання заочного засудження. Президент Петро Порошенко підписав цей закон і запропонував Раді розглянути проект постанови про призначення Луценка генпрокурором. Пізніше профільний комітет рекомендував депутатам прийняти його.

Верховна Рада призначила голову парламентської фракції БПП Юрія Луценка генеральним прокурором, за постанову проголосували 264 народних депутата.

2848 Total Views 18 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *