Телескоп Хаббл угледів галактику майже на кордоні Всесвіту

hubbleКосмічний телескоп Hubble побачив найвіддаленішу галактику з усіх, що були виявлені до останнього часу. Ця група зірок, що занесена до каталогу під назвою GN-Z11, розташована настільки далеко від Сонячної системи, що світлу, яке йде від неї, знадобилося 13,4 мільярда світлових років, щоб потрапити до нас.

Якщо брати до уваги те, що нашому Всесвіту близько 14 мільярдів років, можна сказати, що Hubble побачив його таким, яким він був лише через 400 мільйонів років після Великого Вибуху.

«Це дійсно є вершиною розвідки Hubble за всю історію космічних досліджень», – сказав астроном Єльського університету (США) Паскаль Ош.

Галактика GN-Z11 має підвищену світимість, що пояснюється великою швидкістю створення зірок – приблизно в 20 разів швидше, ніж вони створювались в нашому Чумацькому Шляху. Саме світимість далекої галактики, яка за оцінками науковців знаходиться «на кордоні Всесвіту», дозволила побачити її телескопу Hubble. За масою GN-Z11 в 100 разів перевищує масу нашої галактики, хоча за розміром менше за неї в 25 разів.

Астрономи запевняють, що вимірювання відповідають дійсності, адже спостереження дублювалися з інших телескопів, завдяки чому вчені мали змогу аналізувати дослідження одне одного.

1318 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *