Телепортація може стати реальністю у найближчі три десятиріччя

images (15)Російський фізик Сергій Філіпов і його словацький колега Маріо Зіман розробили технологію передачі квантів – найдрібніших частинок, які можуть зберігати будь-яку інформацію – на відстань. За словами вчених, вони знайшли спосіб практично миттєво переміщати предмети, але технічно це буде можливо через 20-25 років.

Уже кілька років фізики всього світу б’ються над можливістю квантової телепортації. Поки що вдається відтворити в одній лабораторії точну копію атома, який знаходиться в іншій.

Коли ж ми зможемо не стояти у пробках, а відразу потрапляти з дому на роботу?

На це питання і намагаються відповісти Філіпов та Зіман. Йдеться про так звану “квантову заплутаність”. Це певним чином організовані частинки, які можуть зберігати інформацію будь-якого роду, будь то структура або стан частинок або дані з банківської карти. Головне, щоб при передачі цих даних квантової заплутаності не нашкодило зовнішнє середовище.

Наприклад, 2011 року європейські та американські вчені передавали по повітрю сигнал між островами Ла Пальма і Тенеріфе, але їм сильно заважала погода, і експеримент провалився. Філіппов і Зіман придумали, як вберегти сигнал від грубого впливу, і це відкриває нові можливості, в тому числі, у сфері захисту персональних даних. Тепер якщо в процес передачі інформації втрутиться третій зайвий, про це відразу стане відомо, а сам сигнал просто розлетиться по Всесвіту.

Все це дуже актуально, якщо згадати досьє Едварда Сноудена, скандали з прослуховуванням Ангели Меркель, конфлікт між американським Агентством національної безпеки і німецькою розвідкою.

Але за словами Філіпова, кожен з нас зможе скористатися квантовими технологіями не раніше 2040-х, проте зона застосування буде ширша. Кванти – це ще ліки, оборонна промисловість, нові матеріали і енергозбереження.

Що стосується квантової телепортації, то тут все складніше, хоча сам процес чимось нагадує виготовлення дубліката ключа. Але, як пояснив Сергій Філіпов, мова йде тільки про об’єкти мікросвіту, так що людину за допомогою квантових технологій телепортувати, на жаль, не вийде – ні зараз, ні в найближчому майбутньому. Для цього потрібні трильйони точних вимірювань і неймовірно велика кількість енергії. За мірками мікросвіту, маса людини занадто велика, а це означає, що завдання в буквальному сенсі непідйомне.

608 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *