Сьогодні розпочався саміт “Великої сімки”

4

Сьогодні в Японії відкрився саміт “Великої сімки”. Це перший саміт, який відбувся  після зустрічі 2008 року. Питання, які будуть обговорюватися у рамках зустрічі – світова економіка, інвестиційна політика, торгівля, питання біженців, боротьба з тероризмом а також встановлення звʼязку виконання мінських угод Росією з відміною накладених санкцій.

Президент США Барак Обама назвав початок зустрічей лідерів країн досить продуктивним, оголосив про початок розгляду питань Південно-китайського моря, морської безпеки. Також  заявив про те, що країни «G7» мають продовжувати досягати вирішення складної ситуації в Україні, де й надалі спостерігається високий рівень насилля. На сьогоднішній вечір Обама “презентував” розгляд питань щодо «основних гарячих точок світу».

Крім участі у саміті американський президент також запланував 27 травня відвідати японське місто Хіросіму. Він має стати першим президентом США, який відвідає це місто після атомного бомбардування. Обама має виголосити промову та покласти квіти до памʼятника жертвам атомних бомбардувань.

Японський же премʼєр-міністр Сіндзо Абе на цій першій робочій сесії підняв питання про складну ситуацію у світовій економіці та про можливу масштабну кризу, яка повʼязана зі скороченням цін на сировину з 2014 року.

Декларація лідерів країн про результати саміту має бути оприлюднена в пʼятницю, 27 травня.

2533 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *