Сьогодні Земля має розминутися з великим астероїдом

asteroid8 березня повз Землю має пройти астероїд, якому вчені дали назву 2013 ТХ68. Траєкторія руху небесного тіла пролягає досить близько від нашої планети – найменша відстань приближення становить 23 000 км.

Спостерігати проліт астероїда жителі Землі зможуть тільки за допомогою телескопу, неозброєним оком побачити його буде неможливо.

Астероїд було відкрито в 2013 році. За розрахунками вчених, він мав пролетіти повз Землю 7 березня, але через непередбачену траєкторію космічного мандрівника, відвідини ним нашої планети відбудуться саме сьогодні.

За розмірами 2013 ТХ68 декілька більший славнозвісного «челябінського метеориту», його діаметр складає приблизно 30 м (діаметр «челябінця» 20 м). Втім, вчені з NASA запевняють, що сьогоднішній гість ніякої загрози для Землі не представляє, хоча відстань, на який він опиниться по відношенню до нас, досить критична. Якщо б 2013 ТХ68 все таки змінив траєкторію і впав на Землю, наслідки цього падіння були б в декілька разів більш руйнівними, ніж при падінні «челябінського метеориту».

Цікаво, що 2013 ТХ68 ще повернеться, в 2017 році він вдруге пройде в безпосередній близькості від Землі.

3564 Total Views 3 Views Today
Теги: ,

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *