Сьогодні вночі українці зможуть спостерігати справжній “метеоритний дощ”

eta-aquaridsВ ніч з 5 на 6 травня очікується справжній зоряний дощ – максимум метеоритного потоку Ета-Аквариди, що почався на початку поточного місяця. Жителі України, при сприятливій погоді, о 22 годині по Києву зможуть спостерігати до 40 метеорів на годину! Спостереженням сприятиме і положення Місяця – супутник Землі наразі практично в молодику.

Це космічне явище – породження комети Галлея. Радіант (точка, у який перетинаються продовження траєкторій метеорів) розташовується в сузір’ї Водолія, поблизу зірки η-Водолія. Ета-Аквариди можна спостерігати в північній півкулі частіше в ранішні години, коли сходить сузір’я Водолія. За кількістю видимих небесних тіл, які можна побачити, цифра варіюється в залежності від розташування спостерігача – від 10 до 85 на годину з однієї точки спостереження.

Звичайно, спостерігати на метеорами, що розсікають небосхил, найкраще поза містом.

Астрономи пояснюють, що зоряний дощ не вщухне до 28 травня, проте його інтенсивність буде поступово знижуватися. Тож, помилуватися красою метеоритного дощу в травні місяці буде у багатьох, але при чистому небі це краще робити саме сьогодні вночі.

548 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *