Справжні причини відкладання безвізового режиму для України

bezviz2Обов’язкове електронне декларування статків можновладців – не є головною вимогою, після виконання якої Україна отримає безвізовий режим з країнами Євросоюзу. Про це у своїй авторській колонці повідомляє український політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець.

Джерела в дипломатичних колах свідчать, що головною причиною відкладання цього питання є «втомленість» європейців від українських проблем. А особливо від санкцій, що застосовані проти Росії з приводу анексії Криму. Що цікаво, гальмує процеси зовсім не Німеччина, яку прийнято вважати головним партнером сучасної Росії, а менш зацікавлені в цих стосунках Італія, Іспанія, Угорщина, Словаччина. Ці країни прагнуть скасування санкцій з Росії і повернення взаємовідношень в поле business as usual (звичайний бізнес).

Окремо стоять Нідерланди, де 6 квітня відбудеться референдум з приводу узгодження асоціації ЄС з Україною, і на результати якого будуть впливати погляди громадян, стосовно збиття малайзійського Боїнга. Як відомо, суспільна думка нідерландців схиляється до того, що Україна мала закрити повітряний простір над територією Донбасу у будь якому разі, запобігши тим самим катастрофі літака.

Фактично Україні висувається вимога самотужки ініціювати процес скасування санкцій щодо Росії. «Ось такий цинічний європейський real politik», – сумно робить висновки Березовець.

7521 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *