Проект постанови про відставку Яценюка відхилено регламентним комітетом ВР

yzenyukСьогодні, в перший сесійний день Верховної Ради було відхилено проект постанови про відставку очільника уряду Арсенія Яценюка. Комітет з питань регламенту, який розглядав проект, в своєму рішенні зазначив, що така постанова порушує Конституцію України та регламент Верховної Ради.

Члени комітету в своїх висновках опираються на статтю 13 Конституції – «Про Кабінет Міністрів України», де перелічені підстави для відставки прем’єра. Це може бути резолюція про недовіру Уряду, що ухвалена Верховною Радою, добровільна відставка, або смерть діючого прем’єр-міністра.

На своєму засіданні 16 лютого Парламент розглянув проект постанови про недовіру, але під час голосування потрібної кількості голосів набрано не було. Згідно регламенту, наступного разу це питання в тому ж форматі може бути винесено на голосування лише восени.

Окрім того, регламентний комітет зауважив, що ініціювання питання про відставку прем’єра не може належати одному депутату. Тим часом відомо, що єдиноосібним автором проекту №4123 від 22 лютого про відставку є позафракційний депутат Сергій Міщенко.

1375 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *