Порошенко розраховує, що Туреччина визнає депортацію у 1944 році кримських татар актом геноциду

Під час свого візиту до Турецької республіки Президент України Петро Порошенко зустрівся з головою Великих національних зборів Туреччини Ісмаїлом Кахраманом.

Одним з найважливіших питань перемовин президента у Туреччині є захист прав кримських татар. Президент підкреслив, що українська сторона зацікавлена в поглибленні стосунків між країнами як на рівні міжпарламентської взаємодії на двосторонньому рівні, так і через посередництво міжнародних організацій.

Особлива увага була приділена питанню щодо визнання депортації кримських татар у 1944 році актом геноциду. Відповідне рішення може прийняти турецький парламент.

Порошенко висловив подяку за підтримку Туреччини в протистоянні порушення прав людини, що відбуваються в окупованому Криму. Він закликав Ісмаїла Кахрамана діяти так, щоб це питання не зникало з порядку денного в світовій політиці.

Карахман підтвердив, що його країна не визнає незаконної анексії Криму і буде надалі підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України. Від нього Порошенко дізнався про створення групи дружби з Україною в турецькому парламенті.

У середу має відбутися зустріч Порошенка з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом. В програмі візиту передбачається зустріч з прем’єр-міністром Турецької Республіки Ахметом Давутоглу. Також президент України зустрінеться з представниками ділових кіл Туреччини, дасть інтерв’ю телеканалу TRТ і разом з дружиною відвідає Вселенського патріарха Варфоломія І.

 

 

 

1048 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *