Помилка датського судді на Євробаченні 2016

Дамі Ім (Австралія)

Дамі Ім (Австралія)

Представництво Данії в журі «Євробачення» переплутало оцінки, відправивши 12 балів Україні замість Австралії. Таку заяву зробила глава датської делегації Хільда Хейк, інформацію оприлюднило видання  «BT.dk» (Данія).

Вона зазначила, що причиною помилки стала нова система оцінювання, в якій датські судді заплуталися. Спочатку журі Данії взагалі не планував давати бали Україні, тоді як помилка була помічена лише на наступний день після фіналу конкурсу.

Хейкі пояснила, що згідно з новою системою оцінювання журі повинно було розподілити конкурсантів з 1 по 26 місце, проте датчани вирішили, що мова йде про присвоєння кількості балів, і поставили Австралії оцінку 26 – максимальну, як на їхню думку. У підсумку австралійська співачка в такому рейтингу виявилася останньою.

Разом з тим, навіть з урахуванням цієї помилки підсумкове розташування конкурсантів у таблиці не змінилося б. Так, якби бали перерахували, то підсумковий результат трійки лідерів України-Австралії-Росії виявився б не 534 – 511 – 491 відповідно, а 522 – 511 – 494. Таким чином, Джамала б все одно перемогла в конкурсі. Хільда Хейк підкреслила, що цей факт її заспокоює.

1057 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *