Польську доповідь про воєнні злочини РФ в східній Україні представлять в Гаазькому трибуналі в квітні

Депутат польського Сейму Малгожата Госєвська, яка є співавтором доповіді «Російські воєнні злочини в Східній Україні в 2014 році» і , заступником голови міжпарламентської асамблеї Польщі та України повідомила, що доповідь про воєнні злочини РФ на Донбасі буде представлена в квітні.

Доповідь спрямована на досягнення кількох цілей: вислуховування жертв, демонстрація злочинів, доведення участі Росії у цих злочинах.

Доповідь демонструє лише частину свідчень, але будуть також представлені повні свідчення конкретних людей, які стали жертвами цих злочинів. Також будуть надані досьє на воєнних злочинців. Польський депутат висловила своє сподівання, що гаазький трибунал оголосить злочинців у розшук і покарає їх.

Найімовірніше доповідь буде представлена у Гаазі 5 квітня. Її оприлюднять і різних країнах Європи.

Госєвська висловила сподівання на те, що можна буде представити підготовлені матеріали в українській Верховній Раді, адже вже є відповідне запрошення.

Доповідь «Російські воєнні злочини в Східній Україні в 2014 році» була опублікована польським депутатом Малгожатою Госєвською 18 грудня 2015 року.

Створення документу підтримали волонтери, він стосується дій солдатів РФ і проросійських бойовиків на території Східної України. Також в тексті є згадка про кілька подій, що відбулися в Криму і в Росії, куди були вивезені полонені.

Польські експерти провели з полоненими більше 60 інтерв’ю на базі яких складено рапорт. Серед злочинів: фізичні та психічні тортури, вбивства, пограбування, позбавлення волі. Деякі матеріали шокують жорстокістю.

Документ складається з 153 сторінок. В його тексті є згадка про те, що зібрані матеріали будуть надані в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі.

2455 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *