Президент підписав закон, що дозволяє Юрію Луценку стати генеральним прокурором

gpuПрезидент Петро Порошенко підписав закон №4645, що дозволяє главі фракції БПП Юрію Луценку стати генеральним прокурором. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Раніше документ підписав спікер парламенту Андрій Парубій, після чого закон відправили на підпис президенту.

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генпрокуратури був прийнятий Верховною Радою сьогодні, 12 травня. Цим документом парламент змінив вимоги до кандидата на посаду генпрокурора і врегулював питання заочного засудження.

Закон дозволяє висувати на пост генпрокурора кандидатуру громадянина України, у якого є вища освіта і стаж роботи в сфері права та законодавчому або правоохоронному органі не менше п’яти років. Раніше був необхідний також і стаж роботи в ГПУ.

Закон вступає в силу в день опублікування.

За прийняття закону в цілому проголосували 258 народних депутатів, в тому числі 39 голосів дали два олігархічні клани, заявив депутат Сергій Лещенко.

11 квітня Луценко заявив, що його кандидатура обговорюється на посаду генпрокурора. Він зазначив, що якщо така пропозиція буде офіційно внесено президентом і депутати підтримають зміни до законодавства, він готовий розглянути цю пропозицію. 14 квітня Луценко зазначив, що президент Петро Порошенко розглядає п’ять кандидатур на посаду глави ГПУ.

4189 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *