Перша Олімпіада для кіборгів пройде в жовтні в Швейцарії

ol kibПрактично в кожному виді спорту атлетам суворо заборонено покращувати можливості свого тіла у будь-який спосіб. Забороняють прийом навіть таких нешкідливих препаратів, як мельдоній і кава, не кажучи вже про механічні імплантати і протези. Застосування усього вищезазначеного вважається злісним порушенням і карається дискваліфікацією, аж до довічної.

Організатори першої в історії Олімпіади для кіборгів дотримуються цілком протилежного принципу. Всі учасники Олімпійських ігор в Цюріху в жовтні 2016 року зобов’язані зробити апаратний апгрейд, щоб кваліфікуватися для участі у змаганнях. Чим радикальніше модифіковано тіло кіборга – тим вищі шанси на перемогу.

Організатори Cybathlon з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich) не планують спеціально покращувати результати діючих атлетів. Навпаки, змагання призначені для людей з обмеженими можливостями, які змушені використовувати різного виду протези. Це екзоскелети для збільшення сили за допомогою зовнішнього каркасу, роботизовані протези рук і ніг, Нейрокомп’ютерні інтерфейси для управління комп’ютером силою думки і т.д.

Наприклад, інваліди з повним пошкодженням функції спинного мозку змагатимуться у швидкісній їзді по треку на велосипедах, крутячи педалі через інтерфейс функціональної електричної стимуляції, подаючи імпульси на м’язи ніг.

Люди з ампутованими верхніми кінцівками продемонструють спритність механічних протезів, провівши кільце по складному маршруту, намагаючись не доторкнутися до дроту.

Володарі механічних ніг і екзоскелетів позмагаються в бігу з перешкодами. Ну, а повністю паралізовані битимуться в комп’ютерних іграх, надівши шоломи з електродами і керуючи віртуальними об’єктами за допомогою сили думки.

Участь в Олімпійських іграх вже підтвердили спортсмени з 23 країн. Кожного кіборга супроводжує група технічної підтримки – інженери з усією необхідною апаратурою для функціонування роботизованого тіла.

Організатори сподіваються, що Cybathlon пройде успішно, так що наступні змагання відбудуться у 2020 році в Токіо, паралельно зі звичайною Олімпіадою.

Вчені зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха розраховують ще й на те, що в ході змагань будуть знайдені більш досконалі технічні рішення, здатні поліпшити життя мільйонів людей з обмеженими здібностями в усьому світі.

559 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *