Перед банкрутством з банку «Хрещатик» вивели 840 мільйонів гривень

bankНаціональний банк надав правоохоронним органам дані про порушення в ПАТ КБ «Хрещатик».

Національний банк України направив на адресу правоохоронних органів листи щодо окремих питань діяльності ПАТ КБ «Хрещатик», яким були надані відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність в банку.

Зокрема, Національний банк України відзначив, що проблеми в банку активізувалися після того, як в кінці березня – початку квітня юридичними особами здійснено операції по поточній діяльності, в тому числі перерахування коштів на свої рахунки в інші банки на загальну суму 840 млн. грн.

Після цього, 4 квітня 2016 року, встановлено факти здійснення банком у вихідні дні операцій з «дробленням» коштів юридичними особами з подальшим перерахуванням на поточні рахунки фізичних осіб на загальну суму 23 млн. грн.

Крім того, окремими клієнтами ПАТ КБ «Хрещатик» 4 квітня здійснено погашення кредитної заборгованості приватних підприємств, пов’язаних з акціонерами банку, на суму понад 600 млн. грн. Джерелами погашення кредитної заборгованості позичальників були перерахування з рахунків юридичних та фізичних осіб, в тому числі надання поворотної фінансової допомоги. Внаслідок проведених операцій банк вивільнив з-під застави ліквідне майно – цінні папери, іпотеку, цілісні майнові комплекси і земельні ділянки.

«З огляду на те, що зазначені вище відомості можуть свідчити про організовану злочинну діяльність, надсилаємо зазначену інформацію для розгляду і відповідного реагування. Про результати розгляду отриманої інформації просимо проінформувати Національний банк», – йдеться в листі.

На думку Національного банку України, саме такі дії пов’язаних осіб призвели до погіршення фінансового стану банку, показали небажання окремих акціонерів рятувати ПАТ КБ «Хрещатик» і впливають на виконання ПАТ КБ «Хрещатик» своїх зобов’язань перед іншими кредиторами.

982 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *