Оприлюднено подробиці допінгового скандалу на олімпіаді в Росії

5Екс-директор російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков розповів американським журналістам, що на зимовій Олімпіаді 2014 року в Сочі десятки російських спортсменів, у тому числі, як мінімум, 15 медалістів, брали участь у державній програмі допінгу, яка ретельно планувалася кілька років. Про це йдеться в статті, опублікованій газетою The New York Times учора, 12 травня.

За словами Родченкова, російські фахівці з боротьби з допінгом і співробітники спецслужб таємно підміняли проби сечі зі слідами допінгу “чистою” сечею, яка була зібрана декількома місяцями раніше. Він розповів журналістам, про те що разом зі своїм колегою виливали “брудну” сечу в унітаз, мили посуд для аналізів, протирали їх промокальним папером і наповнювали “чистою” сечею. За оцінкою Родченкова, до завершення Олімпіади було знищено майже 100 проб матеріалу, – пише газета.

Про всі ці дії Родченков розповів в інтерв’ю, організованому американським кінорежисером Брайаном Фогелем. Також він надав журналістам “The New York Times” документи з деталями зроблених зусиль в сфері допінгу, і таблицю, яка містила імена спортсменів, залучених до програми допінгу.

6Одкровення Родченкова прозвучали в ключовий момент, оскільки через кілька тижнів буде вирішено, чи допустять легкоатлетів РФ на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро.

Восени 2015 року комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) виявила систематичні порушення, пов’язані із застосуванням заборонених препаратів російськими спортсменами. Росія була відсторонена від змагань з легкої атлетики під егідою ІААF на невизначений період. Доповідь WADA була заснована на результатах власного розслідування, розпочатого після виходу в грудні 2014 року на німецькому телебаченні фільму про масове вживання допінгу російськими легкоатлетами (зокрема лижник Олександр Легков, бобслеіст Олександр Зубков, скелетоніст Олександр Третьяков та ін).

Після публікації доповіді російські чиновники змусили Родченкова звільнитися. Побоюючись за свою безпеку, він за сприяння режисера Фогеля переїхав до Лос-Анджелеса.

925 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *