“Нульова” світова війна. Дослідження швейцарських істориків

Turkey_1140516latoШвейцарські історики висунули гіпотезу про світову війну, яка відбувалася в часи античності в країнах, що оточують Середземне море.  Гіпотетичну війну, що закінчилася в легендарному місті Троя, назвали «нульовою».

На думку вчених, розв’язали цю війну лувійці, які є спорідненою хеттам народністю середини III тисячоліття до н.е. Спочатку лувійці проживали на території Малої Азії.

Після того, як лувійці об’єдналися в самостійну цивілізацію, вони пішли війною на хеттів, розгромивши їхнє царство. Після цього вони рушили на Єгипет і знищили його Нове царство. Від єгиптян лувійці отримали назву «народи моря» (в Біблії вони називаються філістимлянами). Вчені також звинуватили лувійцев в руйнуванні Мікенської цивілізації та розв’язанні Троянської війни.

За словами істориків, така гіпотеза підтверджується безліччю письмових джерел і археологічних знахідок. Однак дані джерела не можуть точно пояснити, чи є падіння Хетського царства і Мікенської цивілізації, а також Троянська війна причиною або наслідком навали лувійцев.

970 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *