Науковці вперше спромоглися виростити помідори в марсіанському ґрунті

mars2Дослідники центру Wageningen University & Research в Нідерландах працюють над експериментом, де вони вирощують культури в ґрунті, що цілком імітує марсіанській. Команда спромоглася виростити десять різних видів сільськогосподарських культур, в тому числі томати, горох, жито, редис і крес-салат.

Метою дослідження є створення умов для вирощування сільськогосподарських культур на Марсі, щоб нагодувати перших поселенців.

Рослини вирощували в теплиці при постійній температурі, вологості і освітленості. «Це тому, що ми очікуємо, що зростання першого урожаю на Марсі буде проходити в підземних приміщеннях задля захисту рослин від ворожого середовища, включаючи космічне випромінювання», – пояснює керівник дослідницької групи доктор Вейгер Вамелінк.

Паралельно з марсіанським, випробування пройшов і місячний ґрунт. Голландські дослідники стверджують, що він дає вдвічі менше врожаю, ніж марсіанський. В свою чергу марсіанський ґрунт лише трохи поступається земному.

Втім, скуштувати плоди своїх дослідів науковці не наважились, адже «інопланетні»  ґрунти містять багато важких металів – свинець, ртуть, миш’як, а також аж занадто багато заліза. Ці речовини можуть накопичуватись в культурах і робити їх отруйними.

1597 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *