Міносвіти ініціює зменшення держзамовлення на навчання у ВНЗ

sovsunМіністерство освіти і науки планує зменшення державного замовлення на навчання у вищих навчальних закладах в 2016 році на 10,8% у порівнянні з 2015 роком. Як передають Українські Новини, про це сьогодні повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

“У документах, спрямованих до Міністерства економіки, є пропозиція скорочення на 10,8%”, – сказала вона.

Інна Совсун зазначила, що скорочення держзамовлення стосуватиметься здебільшого тих спеціальностей, на які є надлишок на ринку праці, зокрема це торкнеться суспільно-гуманітарного напряму.

У той же час, обсяг держзамовлення на природничі та інженерно-технічні спеціальності збережеться на рівні 2015 року.

За словами заступника міністра, пропозиція про скорочення бюджетних місць була направлена до Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке і повинно сформувати остаточний обсяг держзамовлення на 2016 рік.

Заступник міністра також уточнила, що скорочення пов’язане з демографічною ситуацією в країні і зменшенням кількості випускників шкіл.images (8)

За даними досліджень, українські абітурієнти стали менше вступати на контракт до ВНЗ. Як говориться в звіті аналітичного центру CEDOS, кількість людей, які вступають на платну форму навчання, зменшилася майже в два рази з 2012 по 2015 рік. Серед головних причин – відтік абітурієнтів за кордон і падіння платоспроможності населення.

1900 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *