МЗС України рекомендує громадянам обмежити поїздки до РФ

Міністерство закордонних справ (МЗС) України рекомендувало громадянам обмежити поїздки до Російської Федерації у зв’язку з тим, що там зафіксовані випадки безпідставного затримання громадян України.

Про це повідомили в прес-службі МЗС.

За цією інформацією, на території РФ зафіксовані також «відсутність гуманного ставлення до України з боку російських правоохоронних органів, несумісність гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного і психологічного впливу, серед них – тортури».

imagesЗокрема, останнім часом почастішали випадки затримання / арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлені сторонні предмети, в т.ч. наркотичні речовини, «підкинуті» третіми особами при їх в’їзді або перебуванні на території РФ. У зв’язку з цим, щоб уникнути неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність і уважність в контактах зі сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами РФ, уповноваженими проводити митний, паспортний і всі інші види контролю.

Крім цього, МЗС попереджає про поширення практики залучення до злочинної діяльності щодо незаконного перевезення наркотичних речовин, у тому числі – в Російській Федерації шляхом надання пропозицій про працевлаштування експедиторами для доставки товару в країни ближнього зарубіжжя.

Упродовж останнього часу в МЗС неодноразово надходили звернення членів сімей експедиторів-громадян України про арешт їхніх рідних в Російській Федерації за звинуваченням у незаконному ввезенні на територію РФ наркотичних речовин у відправленнях, які вони перевозили. З урахуванням зазначеного МЗС рекомендує громадянам проявляти підвищену обережність і пильність при отриманні пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб з транспортування товару через кордон.

Зазначеними діями, а також численними фактами неповідомлення дипломатичних і консульських установ України в РФ про затримання громадян України, незабезпечення їх невід’ємного права на зустріч з консульською посадовою особою, російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права в галузі дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські відносини 1963 року і Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією від 1993 року.

«У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати існуючі ризики та існуючі загрози і ретельно зважувати необхідність у здійсненні таких подорожей», – йдеться у повідомленні.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного і психологічного тиску з боку російських органів або громадян Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території РФ.

746 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *