МВФ схвалив нові тарифи на газ

gazМіжнародний валютний фонд підтримав і схвалив рішення Кабміну України підвищити тарифи на газ для населення, привівши їх тим самим у відповідність з загальним  ринковим рівнем. Про це пише українське бюро газети Deutsche Welle з посиланням на речника МВФ.

“Ми вітаємо рішення уряду збільшити тарифи на газ і тарифи на опалення до рівня окупності, заснованого на паритетності ринку. Доведення тарифів до рівня окупності дозволяє уникнути неналежно таргетованого і занадто дорогого субсидування”, – прокоментував речник.

Нагадуємо, в середу Кабінет міністрів України виконав вимогу МВФ, довівши внутрішні ціни на газ до ринкового рівня. Цим рішенням з 1 травня скасовується пільговий тариф, який діяв протягом опалювального сезону. Єдиний тариф на газ, за яким будуть сплачувати подачу гарячої води та опалення як для населення, так і для підприємств,  складатиме 6,879 тис. гривень (близько $270) за 1 000 кубічних метрів.

МВФ вважає, що таким чином український уряд попередить подальше зростання тарифів для незаможних верств населення за допомогою “краще таргетованої і набагато більш ефективної системи субсидій на оплату комунальних послуг”.

933 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *