МВС відкрило доступ до реєстру власників транспортних засобів

fvМіністерство внутрішніх справ відкрило доступ до реєстру власників транспортних засобів.

Про це в понеділок на брифінгу сказав виконуючий обов’язки директора Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Держреєстр рухомого майна дозволить відстежити історію кожного автомобіля в Україні, зареєстрованого з 2012 року – кому належить авто, чи змінювався його колір, скільки разів потрапляло в ДТП.

Як відомо, МВС не змогло відкрити загальний доступ до реєстрів власників транспортних засобів в обумовлений законодавством термін, 6 жовтня.

У ДАІ тоді послалися на технічні причини. Зараз реєстр відкрили в тестовому режимі, повністю роботу ресурсу планують запустити найближчим часом.

«Ми зараз чекаємо постанови Кабміну, яке має регламентувати роботу… Я сподіваюся, що вона в повному режимі запрацює вже цього тижня», – додав Криклій.

На веб-сайті МВС України з’явилася можливість перевірити транспортний засіб за реквізитами його власника. Після необхідної авторизації кожен громадянин зможе отримати інформацію про автомобіль, зареєстрований на ту чи іншу особу. Зокрема, запитувачеві на електронну пошту буде надано базову інформацію: марку автомобіля, рік його випуску та рік реєстрації, а також об’єм двигуна.

Водночас процес авторизації в системі передбачає надання запитувачем інформації стосовно себе, аби власник автомобіля також міг дізнатися, хто цікавився його автотранспортом.

Владислав Криклій зазначив, що базову інформацію можна отримати безкоштовно. У подальшому у МВС планують надавати у реєстрі платну інформацію, зокрема стосовно ДТП. Вартість надання інформації становитиме від 40 до 60 гривень.Також він додав, що в базі можна буде знайти автомобілі, зареєстровані не пізніше, ніж 4-5 років тому.

4436 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *