Комітет ВР з запобігання корупції віддав всі голоси за відставку Шокіна

Комітет висунув пропозицію про обрання нового Генпрокурора за відкритим конкурсом, в ході якого незалежна комісія має вибрати кращого серед багатьох запропонованих кандидатів.

Голова комітету ВР з запобіганні корупції Єгор Соболєв повідомив, що його комітет одноголосно висловився за відставку Генпрокурора Шокіна.

Генеральний прокурор подав у відставку, а парламенту необхідно було дати згоду на його звільнення. Спікер звернувся до вищеназваного комітету з прохання оцінити ініціативу можновладця і комітет оцінив її позитивно. За словами Соболєва вони вважали призначення Шокіна помилкою.

За словами Єгора Соболєва велике значення має обрання нового Генпрокурора за відкритим конкурсом, під час якого незалежна комісія обере найкращого з багатьох учасників, а потім би Президент мав запропонувати дозвіл на його призначення.

Сьогодні цей комітет розглядав питання люстрації. Голова комітету зазначив, що не виконується притягненні до відповідальності посадовців, що не можуть пояснити походження свого майна, що мало в відбуватися згідно закону про очищення влади.

Соболєв зазначив, що такими є навіть судді Верховного суду, які задекларували себе мільйонерами, але залишаються на своїх посадах.

Комітет прийшов до висновку про необхідність звільнення з посад тих, хто не може пояснити свої статки.

Дані комітету дозволяють стверджувати, що 80% посадовців, які працювали за часів Януковича вже позбулися своїх посад.

 

1129 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *