Кабмін планує затвердити законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів в II кварталі 2017 року

same-sex-marriageСьогодні на Урядовому порталі опубліковано текст документу «Про затвердження плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», з додатку до якого (пункт 105, підпункт 6) стає відомо, що Кабмін України має плани легалізувати одностатеві шлюби, а також пов’язані з ними майнові та немайнові права.

Натепер цей законопроект знаходиться у стадії розгляду Кабміном. Розглянути його мають до II кварталу 2017 року. Відповідальність за виконання несе сам Кабінет Міністрів та «інші зацікавлені органи державної влади».

Як витікає із документу, цей захід має запобігти дискримінації з гендерної ознаки, а також урівняти одностатеві шлюби з різностатевими. Таким чином, легалізуються і всі інші права та обов’язки, що зазвичай виникають у шлюбі, а саме: володіння та наслідування майна, утримання одного із партнерів іншим у випадку виникнення непрацездатності, право не свідчити в суді проти свого партнера та таке інше.

З пункту 7 того самого законопроекту також можна дізнатися, що в IV кварталі 2016 року будуть усунені дискримінаційні заборони з усиновлення дітей, зокрема це стосується осіб з інвалідністю, ВІЛ-позитивних та трансгендерних людей.

5308 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *