Зустріч країн ОПЕК в Катарі виявилася безрезультативною

vstreЗустріч представників нафтовидобувних країн  17 квітня в Досі (Катар) почалася із запізненням на 6,5 години і закінчилася безрезультативно. За інформацією джерела в одній з делегацій, причина затримки полягала в тому, що Саудівська Аравія несподівано зажадала, щоб до угоди приєдналися всі країни ОПЕК, в тому числі Іран.

Однак Тегеран, з якого на початку року були зняті міжнародні санкції, не направив на зустріч в Досі свого представника, заявивши, що має намір довести обсяг видобутку нафти до досанкціонного рівня.

Пізніше міністр енергетики Нігерії Еммануель  Ібе Качікву підтвердив інформацію, що учасники наради так і не змогли домовитися. За його словами, представники нафтовидобувних країн обговорять питання про замороження рівня видобутку нафти на наступній зустрічі в червні, яка пройде у Відні.

Міністр нафти і енергетики Катару Мухаммед ас-Сада за підсумками зустрічі заявив, що країнам-учасницям зустрічі в Досі потрібен час для проведення додаткових консультацій.

“Зустріч завершилася на те, що ми всі потребуємо додаткового часу для проведення додаткових консультацій і обговорень з сьогоднішнього дня до червня, коли пройде засідання ОПЕК за участю всіх країн, які будуть консультуватися між собою та іншими сторонами”, – сказав ас-Сада.

Він також додав, що переговори з заморожування видобутку нафти будуть продовжені, при цьому ас-Сада підкреслив, що включення всіх членів ОПЕК в переговорний процес допоможе прийти до угоди.

У зустрічі взяли участь сімнадцять країн, серед них не входять до складу ОПЕК Росія, Азербайджан, Мексика, Казахстан і Оман.

Як повідомляла російська державна інформагенція «РИА Новости», Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела на зустрічі в Досі 16 лютого для підтримання світових цін на нафту попередньо домовилися про збереження видобутку в 2016 році на рівні січня, але тільки якщо інші виробники приєднаються до ініціативи.

1162 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *