Закон про вихід жінок на пенсію в 55 років прийнято

98

Прес-служба Верховної Ради повідомляє про прийняття Закону “Про внесення змін до ст. 40 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Закон дозволяє жінкам вийти на пенсію в 55 років за наявності трудового стажу тридцяти років. У Законі змінено порядок визначення заробітку громадянина для отримання пенсійної виплати.
У документі говориться, що при обчисленні пенсії враховуватиметься заробітна плата за весь період трудового стажу, починаючи з 01.08.2000. Якщо страховий стаж починаючи з вказаної дати становить менше шістдесяти місяців або пенсіонер бажає вказати інший період та має відповідні підтверджуючі документи – для нарахування пенсійної виплати враховуватиметься і заробітна плата за будь-які шістдесят календарних місяців трудового стажу (підряд) по 30.06.2000 незалежно від перерв у роботі.
У Зв‘язку з цими змінами Законом викладено перший абзац першої частини ст.40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Також Закон доповнює Розділ “Прикінцеві положення” пунктом 2. “Положення цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені і перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом”.
Нагадаємо, що у лютому цього року президент наклав вето на вищезгаданий закон та повернув його на розгляд ВР зі своїми пропозиціями. Пояснення полягали в тому, що ситуація в країні є складною, а для виконання закону необхідно збільшити видатки на 387 млн. гривень.

28032 Total Views 18 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *