Держсекретар США Джон Кері вимагає від Росії відпустити Савченко

savchenko3Держсекретар США Джон Кері виразив занепокоєння, відносно стана здоров’я української льотчиці, депутата ВР і ПАРЄ Надії Савченко та вимагає її негайного звільнення. Ця заява опублікована 7 березня 2016 року на сайті Держдепартаменту США.
«У продовж 20 місяців після того, як її було захоплено на Сході України, пані Савченко перенесла допити, одиночне ув’язнення, примусову психіатричну експертизу. Знущання над нею демонструють зневагу до міжнародних стандартів а також до власних зобов’язань Росії щодо мінських домовленостей», – заявляє Кері. «Сполучені Штати в черговий раз закликають Росію негайно звільнити пані Савченко і повернути її в Україну», – додає він.
Нагадуємо, що за версією слідства, Надія Савченко начебто вилізла на вишку, звідки вела корегування вогонем з боку ВСУ по блокпосту так званої ЛНР. Сталося це у червні 2014 року в районі селища Металіст Луганської області. Внаслідок цього обстрілу загинули двоє російських журналістів – Ігор Корнелюк та Антон Волошин. Саме їхню загибель інкримінують Савченко в якості обвинувачення.
2 березня 2016 року прокурор озвучив вимогу – призначити українці покарання у вигляді 23 років позбавлення волі. 4 березня на знак протесту Надія Савченко розпочала сухе голодування.

9976 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *