Глибока криза у Венесуелі: уряд наділений надзвичайними повноваженнями

venesНа тлі загострення затяжної економічної кризи в країні і масових протестів населення уряд Венесуели був наділений надзвичайними повноваженнями. Відповідний указ підписав вчора і оголосив про це по радіо і телебаченню президент Венесуели Ніколас Мадуро, пише німецьке агентство Deutsche Welle.
Документ дозволяє Кабміну країни регулювати сферу безпеки і перерозподіляти продовольство і енергопостачання “з метою захисту найбільш вразливих верств населення”. Указ буде діяти 60 днів. У разі необхідності його можуть продовжити ще на два місяці.

Для підтримання громадського порядку в Венесуелі можуть бути задіяні війська, а в розподілі і продажі продуктів харчування буде брати участь армія. Підтримку урядовим військам можуть надавати місцеві загони самооборони. Забезпечення населення продуктами і товарами першої необхідності буде здійснюватися під контролем держави, не виключені конфіскації майна.

Підприємства, фірми і неурядові організації, які взаємодіють за кордоном, будуть посилено контролюватися, їх рахунки можуть бути заморожені.

Спостерігачі називають ситуацію в країні критичною: Венесуела відчуває катастрофічний дефіцит товарів і падіння доходів держави на тлі гострої боротьби між урядом і парламентом, підконтрольним опозиції. 12 лютого 2016 року парламент Венесуели закликав уряд і президента звернутися за міжнародною гуманітарною допомогою, щоб уникнути голоду в країні.images (3)

Раніше Мадуро продовжив чинний в країні з початку року надзвичайний економічний стан ще на 60 днів. Нинішня криза відбувається на тлі скорочення економічного зростання через низькі цін на нафту. Нагадаємо, споживча інфляція в Венесуелі за оцінкою МВФ цього року досягне 720%.

Опозиція звинувачує владу і попередника Мадуро Уго Чавеса в невмілому управлінні країною, кризі економіки і дефіциті основних продуктів харчування. Президентський термін Мадуро закінчується в 2019 році.

883 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *