В ЄС попереджають про створення на Донбасі “сірої зони”

paradvdonetskeПід час слухань в рамках Парламентської Асамблеї Ради Європи, що відбулася вчора у Страсбурзі, представники ПАРЄ Христина Зеленкова і Марі-Луіз Бек дали оцінку становищу, що склалося на Донбасі.

За їхніми спостереженнями, ескалація конфлікту посилилася. Це ні в якому разі не дозволяє провести на непідконтрольній Україні території вибори, як то передбачено Мінськими угодами.

Зеленкова і Бек також вважають, що на Донбасі суттєво посилився вплив Росії.

“За нашою інформацією, в Кремлі створено п’ять “міністерств”, які фактично керують так званими ЛНР і ДНР”, – повідомила присутніх Марі-Луіз Бек, назвавши теперішній стан справ на Донбасі “гібридною анексією”, яка є закономірним наслідком гібридної війни, яку Росія веде проти України.

Єврокомісар з прав людини Ніл Муйжніекс додав, що вищезгадані території в Донецькій та Луганській областях поступово, але невідворотно віддаляються від решти України, цілком переходячи під вплив Росії.

“Я змушений з сумом констатувати, що якщо так триватиме і далі, то в центрі Європи виникне велика сіра зона, де не функціонують механізми захисту прав людини”, – зробив висновки Ніл Муйжніекс.

919 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *