В Криму заборонили діяльність Меджлісу

Голова Меджлісу Рефат Чубаров

Голова Меджлісу Рефат Чубаров

Сьогодні окупаційним судом Криму громадське об’єднання «Меджліс кримськотатарського народу» визнано екстремістською організацією. Відтепер його діяльність в Криму та на території РФ заборонена.

Позов, за яким судом розглядалася ця справа, був наданий так званим прокурором Криму Наталею Поклонською, яка вважає, що керівники Меджлісу «є маріонетками в руках великих західних ляльководів, а кримськотатарський народ використовують як розмінну монету».

З цього приводу Голова Меджлісу Рефат Чубаров під час свого брифінгу оголосив про перехід роботи національного громадського органу в режим надзвичайного стану. В рамках його головний офіс Меджлісу відтепер буде міститися в Києві, а Курултай (вищий представницький орган кримськотатарського народу) також буде працювати в режимі надзвичайного стану.

Положення про введення надзвичайного стану було прийняте Меджлісом 19 лютого 2016 р., за нього проголосували 23 особи.

Під час свого виступу пан Чубаров зазначив, що заборона Меджлісу є порушенням прав людини, і зокрема порушенням прав корінного народу. Ці обставини є вагомою підставою до звернення в міжнародні судові органи.

886 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *