Вчені створили роботів розміром з молекулу

nanoВчені зі Швейцарської технологічної школи Цюріха і дослідницької лабораторії IBM навчилися створювати штучні молекули з нанорозмірних кульок.

За словами дослідників, нова технологія дозволить створювати мікророботів, здатних лікувати ракові пухлини. Робота опублікована в журналі Science Advances.

Розмір штучних молекул, що складаються зі сферичних модулів, більше, ніж у звичайних молекул, проте за людськими мірками залишається крихітним і складає порядка декількох мікрометрів. Самі сфери складаються з кремнієвих або полімерних матеріалів і можуть володіти різними фізичними властивостями, наприклад, електричною провідністю або магнетизмом. Поєднуючи такі кульки один з одним, дослідники отримують мікрооб’єкти з бажаною геометрією, структурою та іншими особливостями, які дозволяють часткам по-різному реагувати на умови середовища. Штучним молекулам можна надавати форму паличок, трикутників або складних тривимірних об’єктів.

Щоб отримати мікрооб’єкти, вчені скористалися спеціальними формами із заглибленнями різних розмірів. За допомогою них дослідники створюють малесенькі сфери, які потім сплавляють в єдину структуру короткочасним нагріванням. Сам процес виготовлення відрізнявся від звичайного 3D друку тим, що для останнього застосовується однаковий матеріал, а одержувані об’єкти мають рівномірну структуру.

У майбутньому на базі штучних молекул вчені планують побудувати саморушні пристрої зі складною геометрією і хімічним складом, які приводяться в рух магнітними полями. Такі мікрооб’єкти можуть застосовуватися в медичних дослідженнях в якості переносників лікарських і хіміотерапевтичних препаратів. Також інженери займуться створенням молекул, які зможуть взаємодіяти одна з одною і з’єднуватися у суперструктури, здатні взаємодіяти зі світлом. Такі пристрої могли б успішно застосовуватися в фотоніці.

Фотоніка – область науки, яка займається створенням систем, в яких у якості переносника сигналу використовується світлове випромінювання.

796 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *