ВР прийняла закон про перейменування 228 населених пунктів

dekommunizaciya2На сьогоднішньому ранковому засіданні Верховна Рада прийняла закон про перейменування ще 228 населених пунктів та 6 районів, в тому числі 150 населених пунктів на непідконтрольній Україні території та в Криму.

Перейменування переважно стосується невеличких населених пунктів у 18 областях України.

За законопроект № 4468 віддали голоси 265 депутатів. На наступний день після опублікування ця постанова набирає чинності.

Зокрема, перейменовані 6 районів, 4 міста, більш ніж 100 сіл і селищ у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

В перейменуванні перевага надавалася історичним назвам, та назвам, які містять географічні змісти. Так, Красноармійськ на Донеччині перейменовано на Покровськ, Торез на Чистяково. На Луганщині Краснодон стає Сорокіним, Стаханов – Кадіевкою.  Котовськ в Одеській області перейменовано на Подільск, відповідно весь Котовський район – на Подольскій. Володарсько-Волинський район на Житомирщині стане Хорошевським, Куйбишевський район в Запорізькій області – Більмацьким, Щорський район Чернігівщини – Сновським. В Криму перевагу надали кримськотатарським назвам, зокрема, Красноперекопськ став Яни Капу, а відповідний район просто Перекопським.

Щодо резонансних Дніпропетровська, Дніпродзержинська та Кіровограду, народні обранці ще не визначилися. Регіональні депутати запевняють, що мешканці цих населених пунктів не бажають ніяких змін, і вимагають призначити місцеві референдуми з цього питання.

 

883 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *