Підвищення ціни на газ відкладено до 1 травня

11
Сьогодні Кабінет міністрів на своєму засіданні продовжив дію постанови про спеціальні зобов’язання НАК “Нафтогаз України” до 1 травня цього року. В Постанові йдеться про продаж газу населенню та «Теплокомуненерго» на пільгових умовах. Про це повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”.
У повідомленні говориться про відстрочення прийняття рішення на встановлення нової ціни на газ для теплопостачальних підприємств та населення.
Фактично була встановлена ціна закупівлі природного газу “Нафтогазом” у його дочірнього підприємства “Укргазвидобування”. Це було зроблено для того, щоб сформувати ресурс природного газу для потреб побутових споживачів і релігійних організацій за пільговими цінами а також граничні роздрібні ціни.
У той же час Положенням було передбачено, що на період 01.04.2016-31.03.2017 Кабінет міністрів окремим рішенням повинен встановити ціни на природний газ для цих споживачів і ціну придбання газу в “Укргазвидобування”.
В свою чергу голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв відзначав особливу важливість прийняття рішення про продовження постанови №758. За його словами, при відсутності будь-якого рішення «Держхолдинг» змушений продавати весь свій газ, в тому числі і населенню за ринковими цінами, тобто як для промислових споживачів.
Згідно з рішенням Уряду, НАК “Нафтогаз України” до 30.04.2016 включно повинен купувати у ПАТ “Укргазвидобування” здобутий компанією газ за ціною 1,59тис.грн. за 1тис.куб.м (без ПДВ) для його подальшої реалізації населенню на побутові потреби і виробництво тепла.
Згідно меморандуму з МВФ, тарифи на газ з 1 квітня 2016 року повинні збільшитись в півтора рази. Нагадаємо, що МВФ вже нагадував уряду України, що це жорстка умова, але без її виконання відновлення кредитування України не можливе.

5248 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *