Білоруські прикордонники не визнають українські ID-картки

kartka-stopСпівробітники Державного прикордонного комітету республіки Білорусь не визнають ID-карток, що поступово мають замінити паперові паспорти громадян України.

Прес-служба Держприкордонкомітету РБ оприлюднила заяву, де розтлумачує свої дії. На думку білоруських прикордонників, ID-картка не може бути підставою для законного перетину кордону, адже вона не внесена в перелік документів, які вважаються такими.

Згідно двосторонній угоді про безвізовий режим між Україною та Білоруссю, яку було укладено в 2009 році, перетинати кордон між країнами дозволено з внутрішнім, або із закордонним паспортом громадянина України. Прес-центр прикордонної служби РБ зауважив, що для набуття ID-картками статусу, достатнього для перетину кордону, українська сторона має ініціювати процедуру визнання на рівні МЗС обох країн.

ID-картки з внесеними в них біометричними даними особи-власника, почали видавати з 1 січня 2016 року. Втім, стосується це поки що тільки тих, хто отримує паспорт вперше в житті, а саме 16-річних. Інші категорії громадян при необхідності отримати або змінити паспорт, поки що можуть розраховувати лише на традиційний паперовий варіант документу.

6204 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *