Банк «Хрещатик» – 68-а слабка ланка банківської системи України

bank systЗа останні роки банківська система України зазнала значних втрат.

Зі 179 банків, що функціонували на території України до 2014 року, на даний момент залишилося лише 111.

5 квітня правління Національного банку України прийняло постанову про віднесення банку “Хрещатик” до категорії неплатоспроможних, і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив у ньому тимчасову адміністрацію. Згідно з рішенням Фонду, розпочато процедуру виведення ПАТ “КБ “Хрещатик” з ринку, що має завершитися 4 травня 2016 року, призначено уповноважену особу Фонду та делеговано всі повноваження тимчасового адміністратора Ігорю Костенку.

У НБУ також зазначили, що 98,7% (304 тис. осіб) усіх вкладників “Хрещатика” отримають свої заощадження в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантованої ФГВФО суми в 200 тис.грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом.

bank hreshЗа останньою заявою голови правління банку Дмитра Гриджука неплатоспроможний банк «Хрещатик» вимагав підтримки акціонерів, яку не отримав. За його словами, коли акціонером банку стала столична влада, були розроблені цікаві, хоча і не завжди прибуткові спільні програми. «Однак для збереження міцних позицій у неймовірно складних економічних умовах сьогодення ми прагнули мати достатню підтримку з боку акціонерів. На жаль, поки цього не сталося », – пише Гриджук.

Він також подякував колегам і однодумцям за спільну роботу.

До відома власників карток киянина – їх переведуть на обслуговування до Ощадбанку. До кінця квітня картки переоформлятимуть безкоштовно.

“Для всіх, у кого була “картка киянина від банку “Хрещатик”, перевипуск карти у відділеннях Ощадбанку до кінця квітня буде безкоштовним. Оскільки карта є іменною і підлягає ембосуванню, то в перший візит клієнт подає документи і оформляє заявку, а під час другого візиту отримує картку у відділенні “, – наголошується в повідомленні прес-служби установи.

Банк уточнив, що для оформлення необхідні паспорт, ІПН, за бажанням – фото (в разі його відсутності буде використано фото, відскановане з паспорта).

Якщо карта городянина використовувалася в якості платіжного засобу і мала залишок коштів на рахунку, їх повернення здійснюватиметься відповідно до процедури.

3316 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *