ВР дозволила іноземцям служити в ЗСУ

maxresdefaultВерховна Рада України прийняла законопроект №2389 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства». За нього проголосувало 229 народних обранців.

«Метою проекту Закону є підвищення боєздатності ЗС України та зменшення людських та фінансових втрат України, які є наслідком бойових дій на сході України», – йдеться у пояснювальній записці документа.

Законопроектом передбачається, що іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону вперше приймаються на військову службу до Збройних Сил України, беруть офіційні зобов’язання неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби. При виконанні обов’язків служби військовослужбовці носять військову форму одягу, їм довічно встановлюється військове звання. Зазначається, що іноземці проходять військову службу у добровільному порядку.

Згідно законопроекту, аби вступити до лав ЗСУ іноземним громадянам необхідно буде підписати контракт із міністерством оборони України.

Нагадаємо, наприкінці серпня іноземні бійці мітингували під будівлею Держміграційної служби в Києві з вимогою надати їм право на отримання українського громадянства або посвідки на проживання. Президент Петро Порошенко ще в грудні 2014 року обіцяв підписати указ про надання українського громадянства іноземним бійцям.

Зараз законопроект чекає на підпис Президента України.

6604 Total Views 6 Views Today

Один Коментар

  1. Пінгбек: Порошенко легалізував іноземців у лавах ЗСУ - Гомін

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *