Влада Греції заборонила вивозити за кордон більше двох тисяч євро готівкою

tsipras3006Відповідний законодавчий акт опублікований в урядовій газеті та вже набув чинності.

“Дозволяється вивезення банкнот в євро або в іноземній валюті на суму 2 000 євро або еквівалент в іноземній валюті на людину за одну поїздку за кордон”, – йдеться в документі.

Обмеження не стосуються постійно проживаючих за кордоном іноземців. Рішення про обмеження вивозу готівкової валюти приймає керівник Банку Греції.

Раніше дозволялося вивозити  максимум 10 000 євро готівкою.

У Греції з 28 червня запроваджений контроль за рухом капіталів – діє ліміт на зняття готівки (60 євро в день), обмежений переказ коштів на закордонні рахунки, переведення великих сум для оплати угод потребує затвердження спеціальної комісії. Протягом трьох тижнів у грецьких банків були “канікули”, відкрилися банки лише 20 липня.

Грецькі банки були закриті 29 червня через через ажіотажний зняття грошей з рахунків після оголошення референдуму про угоду з міжнародними кредиторами. Уряд пояснив введення заходів контролю “надзвичайними обставинами, термінової і непередбаченої необхідності захистити грецьку фінансову систему і економіку Греції в цілому у зв’язку з нестачею ліквідності” через відмову ЄЦБ надавати ліквідність.

9434 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *