Відсьогодні розпочалось голосування за нового президента Білорусі

file59578557_32576c80Відсьогодні в Білорусі почалося дострокове голосування за кандидата на пост президента, яке триватиме 5 днів.
Відповідно до білоруського законодавства, громадянин Білорусі, який не має можливості в день виборів перебувати за місцем свого проживання та проголосувати, вправі достроково віддати голос за свого кандидата на спільних ділянках для голосування, яких в країні і за її межами створено майже 6 тисяч.

Разом з тим офіційного підтвердження неможливості проголосувати за місцем проживання в основний день виборів не потрібно.

Дострокове голосування проводиться тільки в приміщенні дільничної комісії. Воно не проводиться на дільницях для голосування, утворених в санаторіях, профілакторіях, будинках відпочинку, лікарнях та інших організаціях охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах, а також для громадян, які відбувають покарання у вигляді арешту, перебувають у лікувально-трудових профілакторіях.

Виборче право в Білорусі мають громадяни, які досягли 18 років. За даними Центрвиборчкому, проголосувати на нинішніх виборах зможе 6 млн. 995 тис. 181 виборець, у тому числі 5 тис. 742 – за межами Білорусі.

Згідно з офіційною інформацією, достроково, як правило, голосують 20-30% виборців.

Всього в списки для голосування на виборах президента Білорусі включено трохи менше 7 млн. виборців.

На пост президента Білорусі претендують чотири кандидати: голова Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич, активістка компанії «Говори правду» Тетяна Короткевич, чинний глава держави Олександр Лукашенко та голова Білоруської патріотичної партії, верховний отаман РОО «Білоруське козацтво» Микола Улаховіч.

10231 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *