Відсьогодні розпочалось голосування за нового президента Білорусі

file59578557_32576c80Відсьогодні в Білорусі почалося дострокове голосування за кандидата на пост президента, яке триватиме 5 днів.
Відповідно до білоруського законодавства, громадянин Білорусі, який не має можливості в день виборів перебувати за місцем свого проживання та проголосувати, вправі достроково віддати голос за свого кандидата на спільних ділянках для голосування, яких в країні і за її межами створено майже 6 тисяч.

Разом з тим офіційного підтвердження неможливості проголосувати за місцем проживання в основний день виборів не потрібно.

Дострокове голосування проводиться тільки в приміщенні дільничної комісії. Воно не проводиться на дільницях для голосування, утворених в санаторіях, профілакторіях, будинках відпочинку, лікарнях та інших організаціях охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах, а також для громадян, які відбувають покарання у вигляді арешту, перебувають у лікувально-трудових профілакторіях.

Виборче право в Білорусі мають громадяни, які досягли 18 років. За даними Центрвиборчкому, проголосувати на нинішніх виборах зможе 6 млн. 995 тис. 181 виборець, у тому числі 5 тис. 742 – за межами Білорусі.

Згідно з офіційною інформацією, достроково, як правило, голосують 20-30% виборців.

Всього в списки для голосування на виборах президента Білорусі включено трохи менше 7 млн. виборців.

На пост президента Білорусі претендують чотири кандидати: голова Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич, активістка компанії «Говори правду» Тетяна Короткевич, чинний глава держави Олександр Лукашенко та голова Білоруської патріотичної партії, верховний отаман РОО «Білоруське козацтво» Микола Улаховіч.

6748 Total Views 18 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *