В Сеулі заарештовані десятки протестуючих

22e75c29d19ca78320e5fd2be8371ece8bfaaddbВ суботу, 18 квітня, в центрі Сеула, кілька людей, чиї рідні загинули на паромі “Севол” 16 квітня минулого року, влаштували сидячу забастовку і були затримані поліцією. У відповідь на це на площі перед мерією міста відбувся мітинг протесту.
Мітинг переріс у великомасштабну акцію, яка налічувала більше трьох тисяч осіб. Поліція зробила спробу розігнати демонстрантів за допомогою водометів та сльозогінного газу.

Паром “Севол” затонув біля узбережжя Південної Кореї в квітні минулого року. Жертвами катастрофи стали 304 людини. Тіла 9 досі не знайдені. Більшість загиблих становили школярі від 15 до 19 років. Всього на момент аварії на борту судна знаходилося 476 людей.
Трагедія сталася в результаті фатального збігу багатьох факторів. Зокрема, з’ясувалося, що паром в день трагедії перевозив понад 3,6 тисячь тонн вантажу – втричі більше рекомендованого максимуму. Крім цього виявилося, що судно “Севол”, яке було придбано в Японії в 2012 році, було перероблено в хвостовій частині для збільшення місткості приблизно на 117 осіб. В результаті змін паром став важчим на 239 тонн, що порушило його стійкість.

Восени минулого року суд засудив капітана “Севола” до 36 років тюремного ув’язнення, ще 14 членів екіпажу затонулого парома отримали покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 30 років.

За численними свідченнями, екіпаж не робив ніяких дій для порятунку пасажирів, наказавши їм залишатися на своїх місцях. Капітан корабля одним з перших пересів на борт прибулого судна рятувальників.

sevol_1

2662 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *