«Укртелеком» перестав надавати послуги в Криму

http://photo.unian.netУ ніч на вівторок, 10 лютого, «Укртелеком» перестав надавати свої послуги в Криму: у користувачів зник інтернет, одночасно перестав працювати мобільний оператор «Тримоб», а також зник телефонний зв’язок «МТС-Україна», який надавався за допомогою послуги 3G.

Користувачі залишалися в невіданні доти, доки 10 лютого вранці на сайті Ради міністрів Криму не з’явилося повідомлення з посиланням на віце-прем’єра Дмитра Полонського. За повідомленням кримського уряду, «Укртелеком» нібито самостійно вимкнув зв’язок на півострові. Полонський повідомив, що зв’язок зник 10 лютого, коли о 01:00 за місцевим часом були «повністю вимкнені фіксований телефонний зв’язок, інтернет, а також мобільний оператор «Тримоб».

На всі інфраструктурні зв’язкові об’єкти півострова були направлені фахівці державного унітарного підприємства «Кримтелеком» для проведення екстрених відновлювальних робіт. За словами Полонського, завдяки проведеній роботі, до 8 ранку 10 лютого робота стаціонарного телефонного зв’язку в Криму була відновлена в повному режимі. На цей момент повністю працює міжміський телефонний зв’язок всередині Криму. «Короткі екстрені виклики 01, 02, 03 – і весь стаціонарний телефонний зв’язок, всі держустанови і муніципалітети приєднані й працюють завдяки тим заходам, які були вжиті», – наголосив Полонський.

Втім, у підприємства «Укртелеком», яке належить відомому українському олігарху Рінату Ахметову, інша версія інциденту. До обіду вівторка оператор повідомив про неможливість надання абонентам послуг зв’язку в Криму «через протиправні дії щодо його об’єктів на території півострова».

«10 лютого близько 00:00 (за київським часом) засоби віддаленого моніторингу мережі ПАТ «Укртелеком» з інтервалом у п’ять хвилин зафіксували фізичне роз’єднання оптико-волоконного магістрального кабелю відразу за двома напрямками, які пов’язують материкову частину України з Кримом. Пошкодження зафіксовані на відстані, яка відповідає найближчому підсилювальному пункту на території Криму, – повідомила прес-служба «Укртелекому». – Таким чином, ми можемо стверджувати, що роз’єднання кабелю сталося на території півострова».

За повідомленнями українського оператора, цей факт свідчить про навмисне вимкнення оптико-волоконних ліній на території Криму з метою від’єднання мережі кримської філії «Укртелекому» від телекомунікаційної мережі загального користування України.

Крім того, за інформацією оператора, співробітникам «Укртелекому» був заблокований доступ в усі офісні та технологічні приміщення кримської філії. «На всіх ключових об’єктах підприємства виставлена озброєна охорона, представники якої говорять про впровадження підприємством «Кримтелеком» тимчасового адміністративного управління кримською філією ПАТ «Укртелеком», – наголошувалося в повідомленні.

Стало відомо, що вранці 11 лютого Держрада РеспублікиКрим ухвалила рішення про націоналізацію «Укртелекому».

985 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *