Учасники Одеського кінофестивалю закликали Путіна звільнити Сенцова

oiff-730Увечері в суботу, 18 липня пройшла церемонія закриття Одеського міжнародного кінофестивалю та були підведені підсумки конкурсної програми.

Учасники 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю закликали президента Росії Володимира Путіна негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно утримують під арештом в Росії за сфабрикованим звинуваченням у підготовці терактів у Криму.

Зі сцени Одеського академічного театру музичної комедії, від імені Європейської академії та міжнародного кіноспівтовариства, відповідну заяву зробив член журі міжнародного конкурсу Даріуш Яблонский.

«Хочу звернутися до містера Путіна. Звільніть Олега Сенцова негайно!», – закликав польський режисер.

Його також підтримав російський режисер, член журі національної конкурсної програми Алєксєй Фєдорчєнко, стрічка  якого «Ангели революції» отримала «Спеціальний приз журі» 6-ого ОМКФ.

«Хочу приєднатися до містера Яблонського та звернутись до Путіна», – додав режисер із Росії.

Відомий американський режисер та сценарист Даррен Аранофскі отримав нагороду «За вклад у кіномистецтво».

Стрічка «Людина в стіні» відзначена за кращу акторську роботу.

Головну премію фестивалю в національній конкурсній програмі повнометражних фільмів отримала стрічка «Пісня пісень» за мотивами творів Шолом-Алейхема. Другий «Золотий Дюк» був вручений режисерові цього фільму Єві Нейман за кращий фільм фестивалю на думку журі.

Приз за кращу режисерську роботу та гран-прі фестивалю отримала стрічка «Мустанг», у якій розповідається про життя жінок у традиційному мусульманському світі та про домашнє насилля.

7776 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *