Сьогодні відбулось урочисте відкриття Національного Сорочинського ярмарку 2015

384888361Традиційно Сорочинськй ярмарок проходить у передостанній тиждень серпня, у селі Великі Сорочинці, що на Полтавщині, ще з XIX століття.

Сьогодні відкрився Національний Сорочинський ярмарок, триватиме він до 23 серпня. У відкритті окрім пісенно-танцювального ансамблю “Полтава”, тріо “Вишиванка” Полтавської обласної філармонії та фольклорних колективів України, прийняв участь й сам  Микола Гоголь і герої його творів у виконанні акторів Полтавського музично-драматичного театру.

Цьогоріч ярмарок відбувається під гаслом “Україна – єдина родина”.

Особливий інтерес представляє фольклорна частина площі, стилізована під українське село. Тут свою продукцію пропонують відвідувачам народні майстри з Опішні, Петриківки, Космача та інших місць України, знаменитих своїми традиціями народними промислами. Великою популярністю користуються вишиванки, розписний керамічний посуд, колоритні іграшки.

Більше 40 народних майстрів проводитимуть різноманітні майстер-класи: вишивка, гончарство, лозоплетіння, орігамі, аквагрим, ляльки-мотанки, дідухи, бісероплетіння, вироби з полімерної глини, ковальські вироби, виготовлення вінків, солом’яних капелюхів, свічок і ін. Окрему групу становлять кулінарні майстер-класи, серед яких особливою популярністю користуються поради з приготування борщу, вареників, галушок, вергунів та інших страв української кухні.

На п’яти сценах протягом кожного ярмаркового дня будуть проходити фестивалі, конкурси, виступи народних колективів. Так, в суботу з 15:00 до 16:00 у Етнографічній садибі Хіврі відбудеться Свято Сала.

В рамках вечірніх концертів на Головній сцені у вівторок виступить гурт Dzidzio, у четвер – фолк-гурт “Лісапетний батальйон”, а в суботу – “Друга Ріка”.

Для відвідувачів вхід на територію ярмарку безкоштовний.

2361 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *