Скандал в Білому Домі: Обама назвав Україну утриманкою Кремля

Традиційне щорічне звернення американського президента до Конгресу в 2016 році стало одним з найскандальніших в історії. У своєму останньому виступі Обама незначним експромтом викликав бурю критики.

«У сьогоднішньому світі, нам загрожують не так «імперії зла», як країни, які розвалюються на очах. Близький Схід проходить через період трансформації, який триватиме покоління, але має коріння у конфліктах з тисячолітньою історією. Від перехідного етапу в економіці Китаю розходять хвилі по цілому світу. Росія, у час коли її економіка падає,  витрачає значні ресурси на підтримку України та Сирії – країн-клієнтів, які виходять з орбіти її впливу. А міжнародна система побудована нами після Другої світової ледь порається із цією новою реальністю», – заявив Барак Обама.

Мовою оригіналу це звучить так: Even as their economy contracts, Russia is pouring resources to prop up Ukraine and Syria – states they see slipping away from their orbit.

Цікаво, слово «клієнти» відсутнє в тексті промови, поширеному перед її початком, і це стало імпровізацією або обмовкою президента.

Для носіїв мови та експертів-міжнародників ця фраза виявилась загадкою.

Висловлення американського лідера схоже на те, що він сприймає Київ як утриманку РФ.

«Радіо Свобода» пише, що це поєднання слів вже викликало скандал у політичних колах. Однак оглядачі намагаються згладити градус напруження, виправдовуючи поява «країн-клієнтів» наслідком недогляду в складному процесі редагування промови.

«Обмовка щодо України не здивує тих, хто пройшов через багатошарову перевірку, щоб особисто бути присутнім на виступі Обами. Це не просто – стиснути закордонну політику США до 4-5 абзаців», – написав Ендрю Вейсс , віце-президент аналітичного центру Carnegie Endowment. На думку експерта, швидше за все, слова Обами були адресовані колишньому керівництву країни, яке прийняло багатомільярдний «кредит» від Москви.

Водночас глава держави США підкреслив, що Штати допомагають українській державі захистити демократію.

Нагадаємо, раніше Барак Обама підписав схвалений Конгресом допрацьований бюджет США на 2016 рік на потреби національної оборони, згідно з яким Україна буде виділено для надання військової допомоги 300 млн доларів.

3805 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *