Росія заперечує Закінчення ядерної співпраці з США

usrussianuclearcoopreationДержавна корпорація з атомної енергії Росії Росатом, спростувала повідомлення про те, що Москва скасувала співпрацю в галузі ядерної безпеки з Сполученими Штатами. Відповідно до державної корпорації, обидві країни продовжуватимуть співпрацю з забезпечення безпеки, що стусується ядерних матеріалів в 2015 році.

За повідомленнями ЗМІ, на тому тижні, Росія робила заяву, що не хоче співпрацювати з США, бо збирається робити великі запаси збройового високозбагаченого урану і платини. Але, в четвер Росатом виступив із заявою, про те, що обидві країни поділяють відповідальність що до забезпечення безпеки та фізичного захисту ядерних матеріалів, щоб запобігти їх потраплянню в руки терористичних організацій.

«Це співпраця буде продовжена і далі: Росія планує повернути свіже та опромінене паливо високого збагачення з Узбекистану, Казахстану, Польщі», – йдеться в заяві в російської держкорпорації. “Ми твердо переконані, що використання ядерної енергії є стратегічним напрямком з дуже довгими циклами життя. Вона не може і не повинна залежати від ситуаційних змін політичного середовища “.

Між тим, прес-секретар Національної адміністрації з ядерної безпеки (NNSA), також заявив, що обидві країни продовжуватимуть співпрацю в галузі ядерної безпеки.

“Сполучені Штати як і раніше співпрацювати з Росією з утилізації надлишкового збройового плутонію. Ця співпраця регулюється американо-російською Угодою утилізації плутонію”,сказав Деррік Робінсон,  представник NNSA. “Росатом погодилась на технічне співробітництво до 2018 року з організаціями, діяльність яких спрямована на забезпечення безпеки.”

Починаючи з 2002 року, Росія розбавила 500 метричних тонн ВЗУ до рівня енергетичного урану. Ця програма значно скоротила кількість збройового матеріалу в глобальному масштабі, – сказав Росатом.

За останні 25 років програми спільного зменшення загрози, США вже витратили $ 2 млрд, з яких $ 100 млн виділено на 2015 рік, і має намір продовжити план до 2018 року.

1075 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *